Časté otázky a odpovědi

O čem je program Web Rangers?

Web Rangers je program, který šíří zásady internetové bezpečnosti. Mladí lidé 13 až 16 let v něm absolvují hodinový online kurz, zúčastní se půldenního kreativního workshopu a vypracují vlastní projekt, kde za pomoci online nástroju rozšíří zásady internetové bezpečnosti mezi ostatní. Projekt mohou vypracovát samy, nebo v skupince dvou až tří účastníků.

Kdy se stanu Web Rangerem?

Nejprve je potřeba se do programu přihlásit. Po přihlášení se Web Rangerem staneš v okamžiku, kdy:

  1. absolvuješ náš kreativní workshop nebo splníš náhradní cvičení kreativity
  2. splníš online kurz o zásadách internetové bezpečnosti
  3. vytvoříš vlastní projekt o zásadách internetové bezpečnosti
  4. úspěšně rozšířiš svůj projekt mezi ostatní

Jak se mohu do programu přihlásit?

Nech nám svůj e-mail a my ti dáme vědět, až budeme spouštět příští ročník. V té době ti musí být 13 až 16 let, aby ses mohl/a zúčastnit.

DEJTE MI VĚDĚT

Stane se Web Rangerem každý, kdo se přihlásí?

Ne. Hodně nám záleží na tvé motivaci a proto si v Googlu tvoji přihlášku pečlivě prohlédneme a po ukončení registrací ti dáme vědět, zda jsi byl do programu přijat/a. Když tě přijmeme, s naší pomocí pak projdeš ostatními částmi programu. Pouze tak se staneš Web Rangerem.

Jak má vypadat projekt Web Rangera?

  • projektem budeš pomáhat ostatním osvojit si nějakou ze zásad bezpečného chování na internetu (inspiraci nalezneš v online kurzu a materiálech, které jsou jeho součástí)
  • měl/a bys mít jasno, komu přesně budeš pomáhat (budou to tvé vrstevníky, důchodce, studenty, maminky…?)
  • tvůj projekt musí být dobře šiřitelný mezi více lidí, zejména mezi ty, kterým si se rozhodl/a projektem pomoci
  • způsob zpracování si vybereš ten, který je pro tebe nejzajímavější - video, komiks, infografika, prezentace, web, online hra, nebo jiný podle tvé fantazie. S nápady ti rádi pomůžeme.
  • na projektu můžeš pracovat sám/a nebo ve skupině dvou až tří účastníků

Kolik budu mít na tvorbu mého projektu času?

V ročníku 2015 / 2016 máš na tvorbu projektu něco přes měsíc, od 9. 11. 2015 (kdy ti zašleme oznámení o tvém přijetí do programu) do 13. 12. 2015 (kdy je termín odevzdávání projektů). Vše potřebné se dozvíš ještě v prvním e-mailu, který ti pošleme, když budeš do programu vybrán.

Budu na projektu muset pracovat sám/a?

Na projektu můžeš pracovat sám/a, nebo ve skupince o dvou až tří účastnících. Můžeš také požádat o pomoc třeba rodiče nebo učitele ve škole. K dispozici ti budou rovněž naši zkušení online experti, na které se budeš moci kdykoli obrátit.

Co se bude dít na workshopech?

Na workshopu potkáš skvělé lektory, své kolegy z Web Rangers programu, pravděpodobně také absolventy loňských ročníků a lidi z Google. Seznámíš se, užiješ si spoustu legrace, společně si vyzkoušíte hromadu kreativních her, cvičení a hlavně na workshopu vznikne mnoho skvělých nápadů, které budeš moci využít ve vlastním projektu. Kromě skvělého obsahu tě čeká i výborné jídlo a pití.

Budu muset za program něco platit?

Ne. Celý program je od začátku do konce zdarma.

Jak můžu zjistit další podrobnosti o programu?

Jednoduše! Napiš nám svuj dotaz na info@webrangers.cz

Sleduj nás na Facebooku: facebook.com/webrangersczsk

Sleduj nás na G+: plus.google.com/+WebrangersCz