PRO ŠKOLY


Jsou vaši žáci na internetu v bezpečí? Dokážou se ubránit kyberšikaně, ví, co je to kybergrooming?

Výsledky průzkumu Univerzity Palackého říkají, že kyberšikaně je vystaveno každé třetí dítě. Téměř polovina dětí je každoročně oslovována neznámými lidmi na internetu se žádostí o osobní schůzku. Každé desáte dítě také umísťuje na internet své intimní fotografie a videa...

Podpořte bezpečnost vašich žáků a ukažte jim online kurz 7 lekcí, které z tebe udělají mistra internetové bezpečnostiJe zdarma, trvá 42 minút a má přes 1700 spokojených absolventů. Kurz vznikl v spolupráci s odborníky z E-bezpečí a Zodpovedne.sk. Při lekcích naleznete další materiály k jednotlivým tématům pro hlubší studium. Klikněte ZDE.O programu Web Rangers

Prioritou základních a středních škol je kromě vzdělávání také zajištění bezpečnosti svých žáků. Cílem projektu Web Rangers je podpora trvalého snižování výskytu rizikových forem souvisejících s nevhodným chováním se na internetu prostřednictvím všeobecné primární prevence. Program je garantován certifikovaným pracovištěm všeobecné primární prevence. Získal také záštitu MŠMT ČR.

Web Rangers je program, který uvádí Google v spolupráci s E-bezpečíprednými odborníky na internetovou bezpečnostVšichni žáci ve věku 13 až 16 let, kteří se chtějí naučit něco nové a pomoci ostatním používat internet bezpečně, mají možnost stát se Web Rangermi. Stačí, když se přihlásí na stránkách webrangers.cz. V programu potom účastníci absolvují online kurz a vytvoří vlastní projekt.

Zapojením vašich žáků

  • jim pomůžete v prevenci proti rizikovým javům a získáte nadšené ambasadory bezpečného chování na internetu
  • je podpoříte v získavání kreativních dovedností, v práci s online nástroji či v prezentování před ostatními
  • dopřejete jim zkušenost, která jim přijde vhod na přijímačkách anebo pohovorech

V únoru 2016 jsme slavili úspěšný třetí ročník programu v České republice a první ročník na Slovensku. Vyškolili jsme přes 400 Web Rangerů, kteří svými projekty oslovili více než 130 000 dalších lidí.


Jak se zapojit

  1. zanechte nám kontakt přes formulář a budeme vás informovat o spuštění dalšího ročníka programu
  2. sledujte nejnovější informace na Facebooku
  3. ukažte svým žákům online kurz 7 lekcí, které z tebe udělají mistra internetové bezpečnosti


Co řekli odborníci

"Projekt Webrangers, do kterého se náš tým již třetím rokem aktivně zapojuje, je příkladem velmi dobrého peer programu zaměřeného na prevenci rizikového chování v online prostředích. Cílem projektu je nejenom upozornit děti a jejich rodiče na potenciální rizika, která jsou s internetem spojena, ale také motivovat žáky k pozitivnímu využívání technologií. Výstupy projektu - práce webrangerů - umožňují rozšiřovat povědomí o bezpečném používání online technologií - a to nejen mezi děti, ale také rodiče."


dr. Kamil Kopecký, vedoucí projektu E-Bezpečí

Univerzita Palackého v Olomouci"Google dlouhodobě usiluje o to, aby byl internet bezpečným místem pro všechny uživatele. Nápad na program Web Rangers se poprvé zrodil u našich kolegů v Izraeli před 4 lety, kde se dočkaj obrovského úspěchu. Program vychází ze skutočnosti, že nejefektivnější je, když si děti sdílejí své znalosti navzájem. Moc nás těší, že jsme program Web Rangers mohli přinést také do České republiky, a podpořit tak povědomí o bezpečném používaní internetu.“ 


Michal Zachar, Google


Více o našem partnerovi, projektu E-bezpečí

Projekt E-Bezpečí je národním projektem Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který se zaměřuje na rizikové chování dětí a dospělých v prostředí internetu. Lektorský tým projektu realizuje terénní preventivní programy pro žáky, učitele a rodiče přímo v prostředí škol, rovněž provozuje (ve spolupráci s Policií ČR, Linkou bezpečí, Seznam.cz a dalšími institucemi) online poradnu, která ročně řeší více než 250 případů zneužití internetových služeb. Další dlouhodobou aktivitou projektu je výzkum, který monitoruje prevalenci rizikových jevů (kyberšikana, sexting, kybergrooming apod.) v populaci českých dětí.