Bombuj.tv ztrácí velkou část svého obsahu

Bombuj.tv ztrácí velkou část svého obsahu

Streamových webů poskytujících širokou nabídku českých i zahraničních filmů a seriálů existuje velké množství. A asi bylo jen otázkou času, kdy se oficiálním vydavatelům těchto snímků přestane líbit nekontrolovatelné šíření internetem. Na pořadu dne jsou tak žaloby a soudní pře týkající se autorských práv, které pravděpodobně dříve či později nabídku streamových „televizí“ online podstatně zúží, ne-li zcela zruší. Problémy je přitom možné vnímat už nyní. Jedna z nejoblíbenějších stránek pro sledování filmů a seriálů online a zdarma – Bombuj.tv – díky této situaci již nyní ztratila velkou část svého obsahu.

Bombuj.tv patří k nejoblíbenějším webovým stránkám, na kterých lze filmy a seriály sledovat online a zdarma. Uživatelé na stránce oceňují zejména její přehlednost a také množství reklam. Těch je podstatně méně než u konkurenčních stránek (např. Sledujufilmy.cz) a navíc nejsou tak agresivní.

Nezasahují například příliš do samotného přehrávání, pauzovat i znovu pouštět svůj oblíbený biják může fanoušek bez neustálého vyskakování otravných reklamních bloků.

Kladné hodnocení získává na Bombuj.tv také fakt, že u každého snímku je uvedeno hodnocení z všeobecně známé Česko-Slovenské filmové databáze, resp. ČSFD. Díky tomu se každý hned může rozhodnout, zda snímek stojí za zhlédnutí nebo nikoliv.

Boj proti pirátským stránkám

Bombuj.tv a podobné stránky svůj obsah získávají nejčastěji ze zahraničních serverů. Tím, že v podstatě jen „zprostředkovávají“ odkaz na weby třetích stran, se tak vyhýbají porušování autorských práv. Přesto jsou podobné stránky přinejmenším kontroverzní.

Jelikož se jedná o problematiku, která je na pořadu dne už poměrně dlouho, dalo se očekávat, že se originální „původci“ filmů a seriálů budou chtít proti nelegálnímu šíření jejich tvorby bránit. A není se čemu divit. Některé pirátské servery měly vyšší návštěvnost než konkrétní oficiální (a placené) služby, čímž ti druzí zmínění přicházeli o nemalé finance (např. HBO GO).

Pod záštitou asociace ACE (Aliance pro kreativitu a zábavu) začal boj proti pirátským streamovým stránkám. Kdo stojí za ACE? Nikdo menší než hollywoodská studia, Netflix, HBO, Disney, Amazon, BBC a další. Díky jejím aktivitám došlo koncem října 2019 k vypnutí několika videoplatforem, mimo jiné například Openload, Streamango, Verystream nebo Streamcherry.

ACE tvoří ti největší filmoví producenti, kterým z pochopitelných důvodů vadí pirátské šíření jejich tvorby.

Vypnutí videoplatforem je důsledek žaloby ACE a následné dohody se zmiňovanými servery. Kromě zrušení činnosti musejí servery zaplatit ještě stanovené pokuty, jejichž výše ovšem nebyla oficiálně sdělena. Díky vypnutí zmíněných platforem se do problémů dostává mnoho streamovacích webů.

Rušení streamových českých i slovenských webů

Zcela zásadní na výše popsané situaci je to, že například Openload a Streamango byly častým zdrojem videí pro řadu webových stránek typu Bombuj.tv nebo Sledujufilmy.cz. Zrušení tak má vliv i na české a slovenské uživatele.

Přichází tak o fenomenální seriál Černobyl z koprodukce HBO a Sky. Seriál zaujal mnoho lidí natolik, že se zvýšil zájem o výlety do Černobylu na místa, která seriál tak věrohodně popisuje.

Zcela ukončit svoji činnost musel oblíbený web Topserialy.to. A i pro Bombuj.tv zřejmě nastaly horší časy, protože přišel o velkou část ze svých zdrojů a jeho nabídka se tak podstatně zúžila.

Přesto Bombuj.tv funguje dál. Nadále uživatelé vyhledávají výrazy „bombuj filmy“, „bombuj filmy zdarma“ nebo „bombuj filmy online“ a neustále jim webové vyhledávače mají co nabídnout. Přesto však nelze předvídat další vývoj Bombuj.tv a vlastně ani obecnou budoucnost sledování filmů online na portálech zdarma.

Vyhledávání na Bombuj.tv

Pokud informace o užší nabídce filmů a seriálů na Bombuj.tv uživatele neodradí, jistě zde nalezne i tak řadu snímků, které stojí za zhlédnutí. Vyhledat, zda se konkrétní titul na Bombuj.tv nachází či nikoliv, lze pomocí vyhledávací lišty.

Seriály a filmy jsou také přehledně řazeny do kategorií podle žánru – komedie, horory, drama, životopisné, rodinné, animované a nechybí zde ani top romantické filmy. Spolehlivě odkáže na příslušnou stránku také vyhledávání přímo v internetových vyhledávačích, kde stačí zadat například jen „bombuj horory“ nebo „bombuj komedie“.

Bombuj.tv je jedinečný v tom, že pro jeden film nabízí více možných streamů. K dispozici jsou například snímky s titulky nebo bez, s českým nebo slovenským dabingem. Každý si tak vybere podle preferencí.

Sledování filmů on-line: proč je tak populární?

Sledování filmů online získalo na popularitě nejen pro to, že není potřeba nic platit – ani za lístek do kina, ani poplatek v nějaké půjčovně. Člověk si zkrátka může pohodlně sednout na gauč doma nebo zajít do některé z nejlepších kaváren v Praze a užívat si zvolený snímek.

Mnoho lidí si pouští filmy proto, že se jedná o docela fajn způsob, jak si zlepšit náladu. Podobně jako audioknihy ke stažení zdarma jsou uživatelům k dispozici prakticky kdekoliv, kde se lze připojit na internet.

Mnoho filmů lze zdarma stáhnout i z YouTube v podobě videa. Může se jednat o dobrou alternativu k webovým streamovacím stránkám. Jak stahovat videa z YouTube? Není to nic složitého.