Dětské nano roušky – kde koupit nejlevněji?

Dětské nano roušky – kde koupit nejlevněji?

Vládnímu nařízení povinně nosit roušky se bohužel nevyhnou ani děti ve věku od 3 let. Obyčejné látkové či jednorázové ústenky však mohou ztížit dýchání a jejich nošení tak může mnohým dětem znepříjemnit pobyt mezi lidmi, například v čekárně u lékaře nebo v obchodech. Nano roušky se proto zdají být lepším řešením. V čem spočívají jejich výhody? Kde dětské nano roušky sehnat nejlevněji?

Běžné roušky na prodej nabízí celá řada obchodů, ať se jedná o české e-shopy nebo zahraniční. Vybírat lze i na čínských e-shopech, jako je Wish nebo AliExpress, jejichž obliba v posledních letech stoupla.

Poptávka po běžných a jednorázových rouškách proti koronaviru však poměrně klesla. Vedle toho se zvýšil zájem o nano roušky, které oproti konvenčním ústenkám nabízí řadu výhod. Jaké to jsou? A kde lze nejlevněji sehnat dětské nano roušky?

Kde koupit dětské roušky s nanovlákny nejlevněji?

Jak již bylo zmíněno, v posledních měsících se značně zvýšila poptávka po nano rouškách, které oproti běžným rouškám proti koronaviru nabízí řadu výhod, jako je delší účinnost, vyšší ochrana nebo výhoda v rámci ekologického hlediska. Kde je možné koupit nano roušky?

1. Čínské e-shopy

Nejlevnější alternativu jak nano roušek, tak látkových či chirurgických, nabízí řada čínských e-shopů. Obchody rozšířením nabídky o různé ústenky reagují na koronavirus, který sužuje celý svět již řadu měsíců.

Na levných čínských e-shopech tak vzrostla nabídka i poptávka po různých rouškách všech velikostí – pro dospělé i pro děti. Dají se zde nakoupit ústenky jednorázové, chirurgické, látkové s různými motivy i nano roušky, které jsou díky vyšší ochraně nositele čím dál tím oblíbenější. Jejich cena se zde pohybuje již od pár desítek korun.

I když se tato nízká cena zdá být velmi lákavá, u nano roušek proti koronaviru se doporučuje zakoupit je u spolehlivých prodejců. U levných ústenek, stejně jako u jiného zboží z Číny, nemusí být jejich ochrana dostačující, jako je tomu v případě koupě na specializovaných e-shopech.

NanoSPACE, český dodavatel nano roušek, nabízí tento produkt i v dětských velikostech.

Navštívit e-shop nanoSPACE je možné zde >

2. České a zahraniční e-shopy

Na koronavirovou krizi a blížící se chřipkové epidemie reagují i mnohé z českých i zahraničních e-shopů (např. eBay, Amazon aj.). Spousta z nich, ať se jedná o obchody s módou, drogerií, kosmetikou, lékárny, knihkupectví nebo e-shopy s rozličným zbožím, rozšířila svou nabídku o různé roušky, respirátory, dezinfekce na ruce apod.

Řada z těchto e-shopů nabízí i ústní roušky s nanovlákny. Tento produkt je však lepší zakoupit buď od specializovaného prodejce (nanoSPACE), nebo třeba na stránkách lékáren, jako je Dr. Max, Benu, Lékárna.cz, Pilulka apod.

Výjimku netvoří ani dětské roušky, které své malé nositele potěší veselými motivy nebo pestrými barvami.

Dětské roušky jsou v mnoha obchodech nabízeny i s různými motivy nebo v pestrobarevných provedeních.

3. Specializovaní prodejci

Nano roušky pro děti i pro dospělé lze sehnat na e-shopu společnosti nanoSPACE. Jedná se o českého dodavatele, který se specializuje na prodej českých roušek a respirátorů s nanovlákny, antivirových roušek, ústenek pro alergiky i astmatiky a různé další ochranné a hygienické prostředky, (například dezinfekční gely na ruce), které mohou ulehčit boj proti koronaviru.

Na e-shopu nanoSPACE.cz lze sehnat množství kvalitních dětských roušek s nanofiltry. Nabízeno je zde hned několik velikostí od dvou českých certifikovaných výrobců:

  • dětské roušky od firmy SPUR (SpurTex® VS záchyt FFP2)
    • baby (pro děti od 2 let)
    • junior (pro děti od 6let)
  • dětské roušky od firmy NANO SAFETY PROTECT
    • pro děti od 12 let (velikost S)
    • tři barevná provedení – bílé, modré a růžové

Ceny těchto certifikovaných dětských nano roušek se pohybují již od pár desítek korun. Lze je nakoupit jednotlivě i v balení po několika kusech.

NanoSPACE dodává zákazníkům i různé respirátory, antivirové šátky, dezinfekce nebo pomůcky pro alergiky.

Prohlédnout kompletní nabídku nanoSPACE je možné zde >

Výhody nano roušek pro děti

Rozdílů mezi běžnou ústní rouškou a nano rouškou je hned několik. Ty totiž obsahují mechanickou membránu tvořenou nanovlákny, díky čemuž dokáží zadržet i nejmenší nebezpečné částice (bakterie, viry či alergeny) – a to bez jakéhokoliv chemického ošetření. Díky tomu jsou nano roušky bezpečnější než klasické chirurgické ústenky.

Jaké další výhody dětské nano roušky přináší?

1. Účinný ochranný materiál

Vrstva z nanovlákenného materiálu, jenž nano roušky obsahují, slouží jako účinný filtr, který dokáže zachytit jako virové či bakteriální částice, tak i různé alergeny, prach či smog. Díky tomu jsou skvělou volbou i pro děti alergiky či astmatiky.

Tato speciální vrstva navíc poskytuje dvojí zabezpečení – ochrání jak nositele, tak i lidi v jeho okolí.

Nano roušky díky ochranné vrstvě z nanovláken jsou skvělou volbou i pro děti s různými alergiemi.

2. Mají delší účinnost

Oproti klasickým chirurgickým rouškám nají nano roušky delší životnost. Nemusí se měnit každé 2 hodiny, jako je tomu u jednorázových ústenek, nositele ochrání po delší dobu a některé i opakovaně. Zakoupit je lze na tomto odkazu.

3. Nenavlhnou

Běžné ústní roušky se nedoporučuje nosit příliš dlouho, neboť mají tendenci rychle vlhnout. Právě zvlhnutí notně narušuje jejich životnost a místo toho, aby roušky nositele ochránily před škodlivými viry či alergeny, na sebe tyto škodliviny vážou.

Oproti tomu u nano roušek vlhkost nenaruší jejich účinnost, jako je tomu v případě běžné ústenky. Díky tomu déle vydrží a poskytnou delší i vyšší ochranu před koronavirem či jinými viry.

Díky speciální membráně tvořené hustou sítí nanovláken roušky z nanoSPACE nenavlhnou. Navíc dokáží ochránit jak nositele, tak jejich blízké okolí.

4. Jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky

Speciální nanovlákna, která tvoří jednu vrstvu u nano roušek, dokáží zachytit kromě virů a bakterií spoustu alergenů – od prachu až po pyly. Díky tomu jsou vhodnou volbou i pro děti s astmatem nebo alergiemi.

NanoSPACE na svých stránkách nabízí i speciální antivirové roušky a respirátory společně s dalšími ochrannými pomůckami pro alergiky.

5. Lépe se přes ně dýchá

Lepší dýchatelnost nano roušek je oproti vlhnoucím ústenkám z látky či papíru velkou výhodou. Jejich speciální materiál přináší mnohem snadnější prodyšnost, než je tomu u chirurgických ústenek, což jistě ocenily i děti. Hlavně v době, kdy jim začala škola, neboť roušky jsou u nás povinné již od počátku září.

6. Jsou ekologičtější

Díky delší životnosti jsou nano roušky ekologičtější. Dokáží totiž nahradit 4 až 5 jednorázových ústenek, čímž se stávají vhodnou volbou i pro životní prostředí. Oproti chirurgickým ústenkám navíc neobsahují tzv. borosilikátová mikrovlákna, která mají negativní vlastnosti v rámci ekologického i zdravotního hlediska.

Ve finále tak rodiče na nano rouškách pro děti i celou rodinu ušetří, neboť je mohou nosit po delší dobu nebo opakovaně.