Kokosový olej na pleť – jak jej používat a jeho účinky

Co je to vlastně čím dál tím více oblíbený kokosový olej? A k čemu jej můžeme použít? Důvody boomu tohoto produktu jsou naprosto jednoznačné a to hlavně především, protože má opravdu širokou škálu využití. Kokosový olej má blahodárný účinek nejen na vlasy a pleť ale i na další části těla!

Všestranný pomocník

Kokosový olej na vlasy a pleť je velmi užitečný pomocník a doporučuje se používat v kombinaci s jinými prostředky. Opalovací krém, noční krém a odličovací prostředek lze vylepšit jediným trikem, a to zkombinovat jej právě s kokosovým olejem. Mimo toto užití je kokosový olej jeden z hlavních surovin při výrobě přírodní kosmetiky.

Pro použití oleje k odlíčení stačí nanést malé množství kolem očního okolí a jemně rozetřít, odlíčíte se tak a zároveň dopřejete této citlivé oblasti hydrataci. Pokud jste náchylní na akné nebo máte mastnou pleť přidejte pár kapek kokosového oleje do svého běžného hydratačního krému a použijte jej jako noční krém.

V letních dnech oceníte kokosový olej především v kombinaci s opalovacím krémem, jejich kombinací vytvoříte skvělý ochranný filtr proti sluníčku a zároveň si tak udržíte pleť hydratovanou po celý den!

Další z beauty vychytávek je použití kokosového oleje při čištění zubů díky jeho bělícímu účinku. V neposlední řadě jej můžete použít i na samotnou pokožku místo obyčejného krému, kokosový olej ji krásně hydratuje.

Právě díky hydratujícím schopnostem se doporučuje použít kokosový olej k regeneraci pleti po dlouhodobém používání voděodolné kosmetiky. Pleť se díky němu hydratuje, rozzáří a vrátí zpět do kondice.

Kokosový olej lze využít i v kuchyni. Skvěle se hodí na palačinky při jejich smažení. Kromě palačinek je využitelný i do receptů na lívance.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je food-3062139_640.jpg.
Takto zpracovaný kokosový olej lze koupit ve skleněné dóze ve své drogerii či obchodu s potravinami.

Jak používat kokosový olej na pleť

Před samotnou manipulací jej musíme nachystat ke správnému použití pro lehčí nanášení. Nejlépe tuhý kousek promnout a rozpustit v umytých, čistých rukou a poté jej až nanášet v tekuté podobě na pleť.

Kokosový olej použití na pleť večer

Vyčistěte si obličej jako obvykle – opláchněte, ošetřete tak jak jste zvyklý a jemně osušte. Nechte olej po umytí obličeje 10 minut absorbovat. Rozetřete ho kolem očí místo krému na oči, pomáhá zmírňovat tmavé kruhy pod očima a redukovat vrásky.

Je důležité dávat si pozor na množství, vzhledem k tomu jak je olej hodně mastný. Doporučuje se množství jako velikost hrášku na každé oko. Vyvarujte se však kontaktu kokosového oleje s očima. Dále naneste kokosový olej na ostatní vysušená místa, jemně ho krouživými pohyby vetřete.

Kokosový olej můžete použít i na své popraskané rty, zjemní je a zároveň zvlhčí. Je zcela jedlý takže se nemusíte obávat, když jej omylem trochu spolknete, naopak konzumace kokosového oleje je pro vaše zdraví prospěšná.

Kokosový olej pro problematickou kůži

Vzhledem k jeho protizánětlivým vlastnostem, se dá použít pro léčbu onemocnění kůže, jako je ekzém, lupénka a jiné kožní problémy. Nedávná studie zjistila, že 46 procent pacientů s chronickým onemocněním kůže, kteří použili kokosový olej, měli vynikající reakci při léčbě.

Kokosový olej na vlasy

Jako nejoblíbenější způsob používání kokosového oleje je vytvoření masky na vlasy. Skoro každý ví, že maska na vlasy z kokosového oleje učiní vlasy hebčí, lesklejší a vyživenější.

Málo kdo však ví, že ženy nespokojené po domácím barvení vlasů používají kokosový olej v kombinaci s velmi silným kondicionérem proti lupům na vymytí nové nepěkné barvy!

Dostupnost a cena

Kokosový olej je dostupný v téměř každém obchodě s potravinami nebo drogérii a to v různých velikostních podobách a složeních. Jeho cena se pohybuje od 99 Kč za balení 500 ml až po 159 Kč za 500 ml.

Rozdíl cen především souvisí se značkou a složením daného oleje. Kokosový olej lze sehnat v tuhé formě nejčastěji ve skleněné dóze. Ovšem pro použití jej rozpouštíme pro lepší manipulaci. 

TIP: Za lacino je kokosový olej k sehnání i na mnoha zahraničních e-shopech – například v sekci kosmetika na AliExpressu, kde jeho cena začíná již na pár desítkách korun. Výhodou tohoto čínského e-shopu je nakupování na AliExpressu v češtině. Kokosový olej nabízí i americký e-shop iHerb.

Pokud někdo svého pomocníka chce mít pořád u sebe, neměl by váhat si ho pořídit v malé cestovní verzi!

BIO kokosový olej

Panenský kokosový BIO olej bývá poněkud cenově dražší než „obyčejný“ kokosový olej. A to kvůli jeho původu a způsobu zpracování. Většinou pochází z palmových hájů na pobřeží jižní Indie. Palmy jsou zde pěstovány v čisté přírodě podle zásad kontrolovaného ekologického zemědělství. Zralé plody jsou ručně zpracovávány tradiční metodou lisování za studena.

Copyright © 2021 Webrangers.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang