Stahování z YouTube – jak stahovat hudbu a videa z YouTube

YouTube je celosvětově známá platforma. Každý na ní již strávil nějaký čas, ať už posloucháním písniček svého oblíbeného interpreta nebo sledováním videí či filmů. Co ale v případě, že se člověk ocitne bez internetu a najednou potřebuje ono video či písničku z YouTube? Pro tyto případy se hodí vědět, jak stahovat hudbu a videa z YouTube. Takto si člověk může stáhnout vše potřebné předem do mobilu a nebude zaskočen ani ne dlouhé cestě vlakem bez wifi. Jak na stahování z YouTube?

Stahovat z YouTube je možné hned několika způsoby. Některé z nich jsou velmi jednoduché a vyžadují doslova pár kliknutí myší. Jiné způsoby požadují stáhnutí určitého softwaru do počítače nebo aplikace do mobilu. Ať tak či tak, stahování z YouTube zvládne úplně každý.

Ten nejjednodušší způsob stahování videa z YouTube je pomocí webových downloaderů. Komu by tento způsob nevyhovoval, může zkusit jinou alternativu – softwarové downloadery. Stahovat z YouTube je možné i přímo do mobilu pomocí aplikací.

Co všechny tyto pojmy znamenají a jaké jsou jejich výhody a nevýhody rozebírá tento článek. Je pak na každém, jaký způsob stahování videa z YouTube si zvolí.

 Stahovat z YouTube je možné hned několika způsoby.
Stahovat z YouTube je možné hned několika způsoby.

Webové downloadery

Co si má člověk pod tímto pojmem představit? Nejedná se vlastně o nic jiného, než o webové stránky, které člověku umožní buď stáhnout písničky z YouTube nebo ho celé video převést do formátu Mp4.

Webové downloadery mají výhodu především v tom, že je není nutno instalovat do počítače. Stačí je pouze najít ve vyhledávači, jsou tedy k dispozici vždy a všude. Nevýhodou může být někdy pomalejší stahování, ovšem stahování by nemělo trvat déle než několik minut.

Některé webové stránky také nabízí jen omezený výběr požadovaného formátu. Ovšem vždy by na nich měl být alespoň formát MP4 a v případě konverterů i formát MP3. Některé stránky také mohou požadovat registraci či být plné vyskakovacích oken.

Mezi webové downloadery patří například Yout.co, Ytmp3.cc, 2conv.com, ale i mnoho dalších. Často stačí do vyhledávače napsat klíčová slova a některý z webových downloaderů se jednoduše objeví. Mezi klíčová slova může patřit:

 • YouTube downloader
 • YouTube converter
 • YouTube to MP3 converter
 • YouTube konvertor
 • YouTube stahovač

Stažení videa z YouTube

Oblíbené přenášky, videa či kratší filmy už není nutné sledovat online. Díky různým konvertorům je možné pohodlně stáhnout video či Mp3 a sledovat jej i mimo připojení. Stažení videa z YouTube nemusí být pomocí různých stránek a jednoduchých návodů vůbec obtížné. Navíc stažený soubor většinou zůstává v plné kvalitě.

Yout.com

Jednoduchým trikem ke stažení jakéhokoliv videa z YouTube je Yout.com. Jedná se asi o nejjednodušší způsob, jak si stáhnout písničky z YouTube. Jak na to? Stačí smazat koncovku -ube z URL adresy videa.

Tento způsob se hodí jak pro stahování do MP3, tak pro stáhnutí videa v MP4. Jak to funguje? Zde je příklad:

 • Z URL adresy https://www.youtube.com/watch?v=PIh2xe4jnpk se vymaže koncovka -ube a vznikne následující odkaz: https://www.yout.com/watch?v=PIh2xe4jnpk

Tento odkaz přesměruje člověka na stránku downloaderu, kde si může vybrat požadovanou kvalitu a formát. Nejvyšší kvalita s účtem zdarma je u MP3 128 kbit/s a u MP4 480p.

Před samotným stáhnutím je možné přejmenovat titul, pod nímž se MP3 či video uloží do počítače. Upravit lze také položku „umělec“. Nakonec je třeba kliknout na „Stahovat MP3/MP4“ a počkat na dokončení.

Na Yout.com je možné upravit si začátek i konec stahovaného souboru. To znamená, že pokud má písnička například nějaké nežádoucí intro nebo titulky na konci, člověk si může nastavit, od a do jakého momentu se má písnička stáhnout.

Pro větší kvalitu u stahovaného souboru je potřeba zařídit si účet PRO. Ten stojí 12 dolarů měsíčně a přichází s několika výhodami. Největší výhodou je, že s tímto účtem je možné stahovat ve vyšší kvalitě. U MP3 to je 320kbit/s a u videa pak možnost stahovat v HD kvalitě 720p nebo 1080p.

Dalšími výhodami je možnost vyjmout části videa nebo audia a také možnost z videa vytvořit GIF. Yout.com je jednoduchým způsobem, jak stahovat videa z YouTube. Kvalita stažení ovšem není nejvyšší, a proto je možné využít některý z dalších downloaderů.

Pro lepší kvalitu je třeba si stáhnout účet PRO.
Pro lepší kvalitu je třeba zařídit si účet PRO.

2conv.com

Jak stahovat z YouTube MP3? Další spolehlivou stránkou pro stahování a konvertování videí z YouTube je 2conv.com. I zde je možné jak konvertovat video do audio formátu MP3, tak stáhnout video ve formátu MP4, MP4 HD, AVI či AVI HD.

2conv.com je plně kompatibilní s moderními vyhledávači a nabízí vysokorychlostní konverzi. Nevyžaduje žádnou registraci a k použití není potřeba instalovat žádný software. Výhodou je i neomezené a zároveň bezplatné stahování i konverze.

Pozitivem tohoto konvertoru je i to, že umožňuje konvertovat a stahovat soubory i z jiných platforem, než je YouTube. Patří sem například Dailymotion, Vimeo nebo Soundcloud.

Jak konvertovat a stahovat na tomto webovém downloaderu? Člověk si vystačí se čtyřmi kroky:

 • Zkopírování odkazu na YouTube video
 • Vložení zkopírovaného odkazu do vkládacího políčka „Zadejte odkaz na video“
 • Zvolení požadovaného formátu
 • Kliknutí na oranžové tlačítko Konvertovat
 2conv.com je plně kompatibilní s moderními vyhledávači a nabízí vysokorychlostní konverzi.
2conv.com je plně kompatibilní s moderními vyhledávači a nabízí vysokorychlostní konverzi.

Tato stránka nabízí také softwarový downloader MP3Studio YouTube Downloader. Uživatel ho může získat pomocí kliknutí na tlačítko Stáhnout konvertor. Více o tomto konvertoru a o softwarových downloaderech v tomto článku.

Mp3 konvertor

I přestože existuje mnoho platforem, kde dnes lze bezplatně poslouchat hudbu i offline, ne vždy je zde možné najít všechnu hudbu. YouTube Mp3 konvertor navíc umožňuje stáhnout nejen hudbu, ale i přednášky či audioknihy.

Využití Mp3 konvertoru se doporučuje, pokud člověk potřebuje ušetřit paměť, Mp3 soubory zabírají podstatně méně místa než Mp4. Mnoho těchto konvertorů také funguje online, a tak není třeba nic stahovat.

Ytmp3.cc

Jaké jsou další způsoby, jak stahovat hudbu z YouTube? Další stránkou vhodnou ke stahování je Ytmp3.cc. Jedná se o velmi intuitivní stránku k použití, ze které zvládne stahovat opravdu každý.

Stejně jako 2conv.com, ani tento konvertor nevyžaduje registraci nebo stažení softwaru. Služby této stránky jsou také zdarma a uživatel může využít neomezené stahování či konvertování. Tato stránka funguje pro počítače, tablety i mobilní zařízení.

Tento konvertor umožňuje stahovat videa z YouTube ve formátu MP4 nebo je převést do formátu MP3 (audio). Videa jsou vždy převedena v nejvyšší dostupné kvalitě. Důležitou zmínkou je, že tato stránka umožňuje převádět pouze videa do délky 1 hodiny.

Toto platí z toho důvodu, aby jakékoliv stahování netrvalo déle než pár minut. I v tomto případě je celý proces stahování velmi jednoduchý. Uživatel si opět vystačí jen s několika kroky. Pro stažení či převedení videa je třeba:

 • Zkopírovat adresu URL videa do konvertoru
 • Vybrat požadovaný formát
 • Kliknout na tlačítko Convert
 • Po dokončení převodu kliknout na tlačítko Download
 Tento konvertor umožňuje stahovat videa z YouTube ve formátu MP4 nebo je převést do formátu MP3.
Tento konvertor umožňuje stahovat videa z YouTube ve formátu MP4 nebo je převést do formátu MP3.

Softwarové downloadery

A jaké jsou alternativy webových stránek k tomu, jak stahovat z YouTube? Ten komu nevyhovuje stahovat z webu může využít některý ze softwarových downloaderů. Co to vůbec znamená? V podstatě se jedná o program na stahování z YouTube do mp3, který si uživatel stáhne do svého počítače či notebooku.

Nevýhodou je, že tyto programy se musí stáhnout a člověk si musí dát pozor na to, co vlastně stahuje. V balíčcích, ve kterých tyto programy bývají, také může být mnoho zbytečných věcí, které mohou zpomalit počítač. Je tedy důležité stahovat pouze z ověřených stránek.

Jaké jsou výhody těchto programů? Zpravidla mívají větší možnost nastavení formátu a kvality stahovaného videa. Stahování videa z YouTube také bývá rychlejší, i když v dnešní době i webové downloadery stahují velice rychle. Jak funguje stahování z YouTube do MP3 a MP4 přes softwarové downloadery?

MP3 Studio YouTube Downloader

Tento software dokáže stahovat až 99 souborů najednou a umožňuje převádět celé playlisty do formátu, který uživateli nejvíc vyhovuje. Videa je možné konvertovat do formátů MP3, AVI, WMA, MP4 a dalších. Tento program podporuje všechny potřebné formáty a je zdarma.

Díky modernímu audio přehrávači MP3Studio uživateli umožňuje poslechnout si každou píseň ještě před stažením. Tento program je možné stáhnout i do mobilu s operačním systémem Android jako aplikaci. Jak stahovat z YouTube MP3 skrze tento program?

Tento YouTube stahovač nevyžaduje instalaci žádného dalšího dodatečného softwaru ani dlouhou registraci. MP3Studio je uživatelsky přívětivý a umožňuje začít stahovat pouhým zkopírováním a vložením odkazu.

Kromě mnoha různých funkcí má tento YouTube video downloader zabudovaný i ID3 Tag Editor. Tento editor umožňuje snadné ukládání a třídění stažené hudby. MP3Studio nabízí i celou řadu nastavení umožňujících přesunutí stažených písní na flash disk či jiné zařízení.

Jak stahovat z YouTube pomocí tohoto softwaru? Opět stačí pár kroků:

 • Stáhnout si program MP3Studio z oficiálních stránek mp3.studio/cz/
 • Zkopírovat odkaz daného videa do programu MP3Studio
 • Zvolit požadovaný audio/video formát ke stažení
 • Kliknout na tlačítko „Konvertovat“ pro zahájení konverze
 Díky modernímu audio přehrávači MP3Studio uživateli umožňuje poslechnout si každou píseň ještě před stažením.
Díky modernímu audio přehrávači MP3Studio uživateli umožňuje poslechnout si každou píseň ještě před stažením.

4K Video Downloader

Mezi nejlepší programy pro stahování videa z YouTube patří 4K Video Downloader. Tento program dokáže stahovat videa ve vysoké kvalitě. Jako málokterý software si také poradí s 360° videem i se stažením titulků, což je jeho velkou výhodou.

Program umožňuje stahovat video či audio z YouTube, Vimea nebo např. Facebooku. Pro videa je na výběr z formátů MP4 (až do rozlišení 8K), MKV3GP a FLV. Pro audio poté MP3 (až do 320 kbps), M4A a OGG.

Tento downloader je v základní verzi zdarma. Nevýhodou je ovšem omezené stahování playlistů. Pokud však uživatel hledá jednoduchý program pro stahování videa z YouTube, tento program je dobrou volbou.

Placená verze funguje bez limitu a vyjde na 300 Kč a uživatel ji může nainstalovat až na 3 počítače. Alternativou tohoto programu je 4K YouTube to MP3 – program podobný 4K Video Downloaderu. Tento software je specializovaný na stahování hudebních videosouborů. Tyto soubory pak může konvertovat do formátů MP3, M4A a OGG.

Další alternativou může být program 4K Video to MP3 – převodník videí do MP3. Pokud uživatel již stáhl video z YouTube a nyní hledá program na stahování z YouTube do MP3, tento program mu to umožní.

 Placená verze funguje bez limitu a vyjde na 300 Kč.
Placená verze funguje bez limitu a vyjde na 300 Kč.

Další programy pro stahování z YouTube – Freemake

Programů ke stahování z YouTube je celá řada. Některé jsou zdarma a nabízí základní funkce, jiné mají placené verze s mnoha dalšími výhodami. Uživatelé mohou zkusit například i program Freemake, který je možné stáhnout z oficiálních stránek www.freemake.com/cs/.

Stahování skrz Freemake je zdarma a bez časového omezení. Pokud posluchač hledá program na stahování z YouTube do Mp3, downloader je správnou volbou. Ukládá hudbu v původní kvalitě a stahovat audio lze také z MTV, Vh1, Facebooku, Dailymotion a dalších podporovaných stránek.

 Stahování skrz Freemake je zdarma a bez časového omezení.
Stahování skrz Freemake je zdarma a bez časového omezení.

Stahování z YouTube do Mp3 a Mp4

V době chytrých telefonů nelze zapomenout na mobilní downloadery. Stáhnout si video či MP3 z YouTube do mobilu se hodí obzvláště, pokud člověka čeká dlouhá cesta bez internetu a chce si stáhnout písničky z YouTube. Jak probíhá stahovaní z YouTube do Mp3 pomocí mobilních downloaderů?

TubeMate 

Mezi nejznámější aplikace do mobilu pro stahování z YouTube jednoznačně patří TubeMate. Tato aplikace na první pohled připomíná oficiální aplikaci YouTube, což může usnadnit orientaci. Tato aplikace není ke stažení na Google Play, což může být hlavní nevýhodou.

Na úvodní stránce lze vyhledat video či zobrazit seznam doporučených videí. Stiskem ikonky v levém horním rohu je možné vysunout menu, ve kterém se lze přihlásit ke svému profilu. Díky vlastnímu profilu je možné získat přístup k odběrům, seznamům a kanálům, které jsou s účtem spojeny.

Video lze stáhnout několika způsoby – nabídku ke stažení vyskočí již při pokusu o přehrání videa nebo je také možné použít ikonku zelené šipky v pravém horním rohu. Na výběr je více druhů formátů videa a rozlišení. Aplikace sama napíše, které formáty jsou pro dané video dostupné.

Nabízí se zde i jeden šikovný trik, který spočívá v použití oficiální aplikace YouTube v kombinaci s TubeMate. V aplikaci YouTube je jen potřeba najít video, které chce uživatel stáhnout a použít volbu sdílení. Zde je pak možné vybrat TubeMate, který umožní ono video stáhnout.

 Mezi nejznámější aplikace do mobilu pro stahování z YouTube jednoznačně patří TubeMate.
Mezi nejznámější aplikace do mobilu pro stahování z YouTube jednoznačně patří TubeMate.

YouTube Downloader

Po spuštění aplikace YouTube Downloader se uživatel dostane do okna pro vyhledávání videí. Zde stačí vepsat požadovaný titulek a spustit vyhledávání. Na snímek, který je třeba stáhnout, stačí ťuknout prstem. Na další obrazovce se zobrazí seznam všech formátů, ve kterých lze dané video stáhnout.

Video lze stáhnout také i z YouTube do MP3, tedy i tato aplikace je vhodná pro stahování hudby z YouTube. Po výběru formátu už jen stačí potvrdit stažení. Soubor je po stahování umístěn ve výchozím adresáři. Tuto aplikaci lze v nastavení nastavit i do češtiny.

Ani tato aplikace není ke stažení na Google Play. Pokud je toto pro uživatele zásadní problém, stačí otevřít aplikaci Google Play a zadat některá z klíčových slov. V nabídce je celá řada stahovačů a konvertorů s různorodým hodnocením, stačí si jen vybrat.

I v Google Play je v nabídce celá řada stahovačů a konvertorů.
I v Google Play je v nabídce celá řada stahovačů a konvertorů.

Jaké jsou alternativy?

Přestože stahování z YouTube do Mp3 je jednoduchou záležitostí, někomu nemusí vyhovovat. Problém může nastat v případě stahování většího souboru, např. filmu, seriálu či delšího videa. Nejenže stahování bude trvat déle, ale soubor obsadí i více paměti v zařízení. Jaké jsou alternativy ke stahování z YouTube?

V případě filmů lze využít mnohé streamovací weby. Mezi ně patří Bombuj.tv nebo Sledujufilmy.cz. Oblíbená stránky fanoušků zahraničních seriálů TopSeriály.to již ukončila svou činnost.

Komu nevadí si za sledování filmů něco málo připlatit může využít streamovací služby jako je Netflix, HBO GO či videotéka O2 TV. Základní měsíční poplatek na Netflixu činí 199 Kč. Tuto streamovací službu si uživatelé velmi chválí. Pozitivem je velké množství titulů a téměř perfektní technická kvalitu při přehrávání. Netflix nabízí zkušební dobu zdarma.

Poplatek za služby HBO činí 159 Kč měsíčně. Ovšem s ohledem na širokou nabídku titulů se stále jedná o adekvátní cenu. K nalezení je zde vše od fantasy po nejlepší romantické filmy. Nevýhodou oproti Netflixu je, že HBO nabízí možnost vyzkoušení služby na pouhý týden

O2 TV je placená služba bez možnosti zkušebního provozu. Tuto digitální televizi lze pořídit k jakékoliv televizi, která má SCART nebo HDMI rozhraní. Pro stahování lze využít i známé Uloz.to, na kterém jsou kromě filmů, seriálů i písniček také audioknihy ke stažení.

Copyright © 2022 Webrangers.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang