TOP účesy pro dlouhé vlasy

TOP účesy pro dlouhé vlasy

Dlouhé a krásné vlasy jsou bezpochyby okouzlující. Pokud se o ně majitelka správně stará a dodává jim potřebnou péči, jsou i bez jakékoliv úpravy perfektní. Jejich výhoda ale spočívá především v tom, že z nich lze vytvořit během několika minut celou řadu krásných účesů.

Mnohé ženy s dlouhými vlasy se spokojí s jejich smotáním do nepříliš vzhledného drdolu nebo obyčejného culíku. Je to ovšem škoda, nabízí se totiž spoustu nápaditějších, a přitom jednoduchých účesů pro dlouhé vlasy.

Střihy pro dlouhé vlasy od kadeřnice nemusí být jedinou cestou k jedinečným účesům.

Drdol pomocí donut bun

Elegantní, velice rychlý a nenáročný účes lze vytvořit pomocí speciální vycpávky označované jako „donut bun“. Tato pomůcka má tvar duté koblihy a navléká se na vlasy, které jsou sepnuté do vysokého culíku co nejméně viditelnou gumičkou. Dlouhé vlasy se pak na vycpávku rovnoměrně rozprostřou a konečky se schovají kolem obvodu vzniklého drdolu. Připevní se pinetkami a je hotovo.

Donut bun může mít takto „uhlazenou“ podobu nebo může být více ležérní.

Vytvoření celého účesu zabere s trochou šikovnosti maximálně 5 minut. Ženy na něm mají rádi jeho univerzálnost. V elegantním provedení je vhodný na mimořádné příležitosti, donut bun v ležérním stylu se pak hodí i pro běžné nošení doma.

Mikádo ihned pomůže bob maker

Mnohé účesy a střihy pro dlouhé vlasy lze najít na internetu. Speciálně YouTube nabízí nepřeberné množství videí, které názorně zobrazují postup při vytváření jednotlivých účesů. Mimo jiné zde lze najít také to, co s dlouhými vlasy udělá bob maker. Jedná se o velice jednoduchou vlasovou pomůcku, díky které se z dlouhých vlasů rázem stane perfektní mikádo. To vše samozřejmě bez použití nůžek.

Vlasy stačí sčesat směrem dozadu, provléknout je bob makerem a stočit směrem dovnitř ke krku. Zde se bob maker upevní klipy k hlavě a mikádo je na světě.

Společenské účesy pro dlouhé vlasy

Jakákoliv společenská akce nabízí ženám vhodnou příležitost zkusit si doma vytvořit zajímavý účes. Společenský účes z dlouhých vlasů může být velmi různorodý – od hladkých rozpuštěných vlasů až po efektní drdoly. Možností existuje nepřeberné množství, zde jsou uvedeny alespoň některé z nich. Nutno dodat, že většinou lze níže zmíněné varianty použít i jako účesy pro středně dlouhé vlasy.

  • elegantní boční drdol
  • protažený cop
  • rybí cop
Rybí cop
  • francouzský twist
  • obrácený cop s drdolem
  • faux-hawk cop
Faux-hawk cop

K vytvoření podobných účesů obvykle není potřeba speciálních pomůcek. Lze si vystačit s několika sponkami a gumičkami, případně ještě s natáčkami, kulmou nebo fénem. Romantický nádech dodají společenským účesům pro dlouhé vlasy zvlněné pramínky vlasů, které sem tam mohou z účesu „vykukovat“. Obvykle tyto pramínky lemují obličej a tím jeho celkový vzhled zjemňují.

Tipy pro dlouhé vlasy

Aby byl účes z dlouhých vlasů skutečně okouzlující, musí se vlasů věnovat náležitá péče. Naštěstí, většina žen o sebe dbá – nechávají si dělat krásné gelové nehty, řeší, jak zamaskovat kruhy pod očima a pravidelně navštěvují kadeřníka nebo kosmetické studio a nechávají si udělat speciální střihy pro dlouhé vlasy. O kvalitu vlasů a jejich celkový vzhled se však mohou starat především sami doma. I pro dlouhé vlasy se doporučuje použít přírodní kosmetika, a to především kvůli tomu, že neobsahuje žádné silikony a parabeny, ale jen látky, které dodávají vlasům ten správný lesk, jemnost a hladkost.

V poslední době si čím dál tím víc žen v souvislosti s péčí o vlasy oblíbilo kokosový olej. Nejen že může pomoci s mnohými nepříjemnostmi, ale také podpoří jejich růst. Použití kokosového oleje na vlasy má mnoho podob, od lehkého nanesení pouze na konečky vlasů až po vlasové zábaly.